Monthly Archives: October 2019

Këto janë benefitet e margarinës Floil

Fatkeqësisht jo të gjitha margarinat që janë janë njësoj nga ana e cilësisë që i ofrohet konsumatorit. Por, ajo që e dallon margarinën Floil nga margarina të tjera është përmbajtja e lartë e yndyrës. Dhe natyrisht që Floil ka traditën e cilësisë së mirë që tashmë e ka dëshmuar. Por jo vetëm kaq, nga përdorimi i margarinës organizimi juaj ka ...

Lexo më shumë »

Patrisi e dëshmon sërish që është i lumtur me Tunën

Jo rrallë këngëtarja e njohur Altuna Sejdiu ka qenë pjesë e thashethemeve sa i përket jetës private. Kohëve të fundit u përfol që raporti i saj me bashkëshortin Patris Berisha nuk është i mirë, shkruan “Kosovarja”. Madje pas shkuarjes së Patrisit në Amerikë u bënë spekulimet se ai dhe Tuna nuk janë më bashkë. E nuk ka vonuar reagimi i çiftit ...

Lexo më shumë »

Edona Llalloshi vjen ‘pa ngjyra’

Pozat e saj si të një 18 vjeçareje nuk mungojnë nga Edona Llalloshi, shkruan “Kosovarja”. Ndonëse karriera e saj në fushën e muzikës është e gjatë dhe e bujshme, këngëtarja arriti ti ruaj linjat trupore duke u shfaqur përherë në formë. Edona është dalluar gjithmonë për elegancën, për stilin unik dhe besnikërinë ndaj publikur si për nga muzika ashtu edhe ...

Lexo më shumë »

Tentim i ri nga Barcelona për transferimin e Lautaro Martinez

Barcelona ka bërë një tentim të ri për ta transferuar Lautaro Martinezin nga Interi. Kampioni i La Liga-së po e kërkon me ngulm transferimin e sulmuesit argjentinas, derisa Lionel Messi është iniciatori kryesor. Sipas Calciomercatos, katalunasit e shohin Martinezin si zëvendësuesin ideal të Luis Suarezit që me gjasë do të jetë sezoni i tij i fundit në Camp Nou. Në anën ...

Lexo më shumë »

Safetja e Kumrija të lumtura pranë vëllaut

Tetë motrat Mustafa sytë i kanë tek vëllezërit e tyre, duke I respektuar dhe veçuar gjithmonë. Pasi janë shumë motra, ato gjithmonë janë shembuj për të tjerët, për raportin superior që kanë ndërmjet veti, Që të gjitha shpesh herë pozojnë pranë vëllaut Ilirit, duke shprehur dashurinë e madhe që kanë për të. Sot, është Kumrija ajo e cila së bashku ...

Lexo më shumë »

Patate e pjekur me djathë: Kënaqësi e vërtetë gurmani me të cilën menjëherë do të harroni mishin!

Jepuni patateve të reja një dimension të ri me këtë recetë interesante! Përbërësit: – 1 kg patate,– 500 ml qumësht të nxehtë;– 150 g djathë gjysmë të fortë të grirë në rende;– 50 g djathë të fortë të grirë në rende;– 50 g gjalpë,– 50 g miell të bluar egër;– 3 lugë fletë majdanozi të grirë;– 1 lugë e vogël ...

Lexo më shumë »

Sot pritet të përfundojë rinumërimi i 314 vendvotimeve

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet të përfundojë sot rinumërimin e 314 vendvotimeve. Këtë e ka bërë të ditur për Telegrafin, zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi. Ai tha se kanë mbetur pa u rinumëruar edhe 61 vendvotime. “Deri të hënën në mesnatë janë rinumëruar 253 vendvotime nga 314 sa është numri i përgjithshëm i tyre, për të cilat ka vendosur KQZ-ja. ...

Lexo më shumë »

Rina Balaj në mosmarrëveshje me ON Records? Menaxheri i saj mohon akuzat: Ajo është distancuar nga muzika për arsye të veta

Ka tashmë disa ditë që në media qarkullon një lajm për distancimin e menjëhershëm dhe të paparashikuar të reperes Rina Balaj nga muzika. Rep-artistja me prejardhje nga Istogu ka vendosur që për momentin t’i stagnojë projektet e saj muzikore, ndonëse në rend ishin plot tre të tilla për t’u publikuar. Në mbrëmjen e së martën, ka qarkulluar në disa prej ...

Lexo më shumë »

Bushi: Lojtarët e përjetuan shumë këtë ndeshje, jam i gëzuar për ekipin

Shqipëria U-21 ka arritur të fitojë me rezultatin 2-1 ndaj Kosovës U-21, në takimin e vlefshëm për kualifikueset e Evropianit. Shaqir Tafa dhe Arbnor Muçolli shënuan për Shqipërinë, ndërsa për Kosovën shënoi Blend Baftiu. Trajneri Alban Bushi është shprehur i lumtur për fitoren e arritur, por ka lënë edhe të hapur mundësinë e kualifikimit, duke e pasur vëmendjen te përballja ...

Lexo më shumë »