Daçiq: Lobimin kundër Kosovës po e përdorim si presion për t’i shtyrë drejt kompromisit

Qeveria e Serbisë në mënyrë të hapur përkrah Listën Serbe në zgjedhjet e 6 tetorit që do të mbahen në Republikën e Kosovës, ndërkohë pjesën tjetër të komunitetit serb që do të garojë ndaras nga partia e Goran Rakiqit e linçon dhe akuzon për tradhti, shkruan Gazeta Express. Lidhur me këtë çështje ka folur sot ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq, i cili ka thënë se Prishtina dëshiron të futen në parlament serbët të cilët e kundërshtojnë politikën e Serbisë, shkruan N1, transmeton Gazeta Express