LIVE: Seancë e jashtëzakonshme, diskutohet pakoja emergjente e propozuar nga PDK-ja

Kuvendi i Kosovës sot mban seancë për të diskutuar pakon emergjente prej 320 milionë euro të propozuar nga Partia Demokratike e Kosovës, për t’u përballuar me krizën e shkaktuar nga pandemia COVID-19.

Lidhja Demokratike e Kosovës ka bërë të ditur se nuk do të përkrahë pakon emergjente të propozuar nga PDK-ja në seancën e sotme, derisa dy partitë tjera opozitare, AAK dhe Nisma-AKR thanë se do të votojnë pro një pakoje të tillë.

Ndryshe, pakoja emergjente e Qeverisë në detyrë që tashmë është miratuar është paraparë të jetë 170.6 milionë euro, ndërsa ajo e propozuar nga partia opozitare PDK kap shifrën 320 milionë.

Më poshtë do të keni ecurinë e asaj që disktutohet brenda Kuvendit në kohë reale: