Author Archives: admin

Tentim i ri nga Barcelona për transferimin e Lautaro Martinez

Barcelona ka bërë një tentim të ri për ta transferuar Lautaro Martinezin nga Interi. Kampioni i La Liga-së po e kërkon me ngulm transferimin e sulmuesit argjentinas, derisa Lionel Messi është iniciatori kryesor. Sipas Calciomercatos, katalunasit e shohin Martinezin si zëvendësuesin ideal të Luis Suarezit që me gjasë do të jetë sezoni i tij i fundit në Camp Nou. Në anën ...

Lexo më shumë »

Safetja e Kumrija të lumtura pranë vëllaut

Tetë motrat Mustafa sytë i kanë tek vëllezërit e tyre, duke I respektuar dhe veçuar gjithmonë. Pasi janë shumë motra, ato gjithmonë janë shembuj për të tjerët, për raportin superior që kanë ndërmjet veti, Që të gjitha shpesh herë pozojnë pranë vëllaut Ilirit, duke shprehur dashurinë e madhe që kanë për të. Sot, është Kumrija ajo e cila së bashku ...

Lexo më shumë »

Sot pritet të përfundojë rinumërimi i 314 vendvotimeve

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet të përfundojë sot rinumërimin e 314 vendvotimeve. Këtë e ka bërë të ditur për Telegrafin, zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi. Ai tha se kanë mbetur pa u rinumëruar edhe 61 vendvotime. “Deri të hënën në mesnatë janë rinumëruar 253 vendvotime nga 314 sa është numri i përgjithshëm i tyre, për të cilat ka vendosur KQZ-ja. ...

Lexo më shumë »

Kryeministri italian pritet edhe nga presidenti Meta

[pl_row] [pl_col col=12] [pl_text] Presidenti i Republikës së Shqipërisë Ilir Meta priti sot në një takim Kryeministrin e Republikës së Italisë, Giuseppe Conte. Kreu i shtetit shqiptar vlerësoi partneritetin strategjik me Italinë dhe falenderoi për mbështetjen e vazhdueshme që Italia i ka dhënë Shqipërisë ndër vite në proceset e integrimit euro-atlantik të vendit. Duke falenderuar për angazhimin konstant të Italisë ...

Lexo më shumë »

Rina Balaj në mosmarrëveshje me ON Records? Menaxheri i saj mohon akuzat: Ajo është distancuar nga muzika për arsye të veta

Ka tashmë disa ditë që në media qarkullon një lajm për distancimin e menjëhershëm dhe të paparashikuar të reperes Rina Balaj nga muzika. Rep-artistja me prejardhje nga Istogu ka vendosur që për momentin t’i stagnojë projektet e saj muzikore, ndonëse në rend ishin plot tre të tilla për t’u publikuar. Në mbrëmjen e së martën, ka qarkulluar në disa prej ...

Lexo më shumë »

Bushi: Lojtarët e përjetuan shumë këtë ndeshje, jam i gëzuar për ekipin

Shqipëria U-21 ka arritur të fitojë me rezultatin 2-1 ndaj Kosovës U-21, në takimin e vlefshëm për kualifikueset e Evropianit. Shaqir Tafa dhe Arbnor Muçolli shënuan për Shqipërinë, ndërsa për Kosovën shënoi Blend Baftiu. Trajneri Alban Bushi është shprehur i lumtur për fitoren e arritur, por ka lënë edhe të hapur mundësinë e kualifikimit, duke e pasur vëmendjen te përballja ...

Lexo më shumë »

“Nëse gjyshja do të vendoste ndryshe, unë nuk do të mund ta tregoja këtë histori”: U rrit nga babai me sindromën Down, i riu rrëfen për jetën e tij

Kur jeni fëmijë, dashuria dhe mbështetja që merrni nga prindërit tuaj bëhen një nga gjërat më të rëndësishme në jetën tuaj. Por a mund ta imagjinoni se si do të ishte sikur secili nga prindërit tuaj të kishte sindromën Down? Sader Issa, një 21-vjeçar nga Siria, ndan atë që ndjen derisa kujton jetën e tij në rrethana të tilla dhe ...

Lexo më shumë »

Një përrallë e vërtetë! Bebe Rexha vjen tejet e veçantë në klipin e ri “You Can’t Stop The Girl”

Ashtu siç edhe kishte paralajmëruar, artistja shqiptare me famë ndërkombëtare, Bebe Rexha, ka publikuar klipin e saj më të ri “You Can’t Stop The Girl”. Kjo këngë është kolonë zanore e filmit “Maleficent: Mistress of Evil”, i cili është një nga filmat me pritshmëritë më të mëdha këtë vit. Bebe Rexha në klipin e ri “You Can’t Stop The Girl” (Foto: ...

Lexo më shumë »