Author Archives: admin

Rënia e sektorit të prodhimit në SHBA rrit presion mbi çmimet e naftës

Nafta po shfaqet e qëndrueshme në sesionin e sotëm, por po gjendet nën presion për shkak të të dhënave të dobëta në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Në anën tjetër, raportet për një rënie të prodhimit në vendet më të mëdha prodhuese kanë kufizuar humbjet. Nafta Brent e Londrës po tregtohet në rreth 58.7 dollarë për fuçi, ndërsa nafta Bruto ...

Lexo më shumë »

Harta më e përgjakshme e Europës

Nëna dhe fëmijët e humbur (shkrimi #1) E vëzhgoj me kujdes atë hartë dhe e shoh se si është copëtuar në 6 pjesë gjë që kurrë nuk duhet të kishte ndodhur me Shqipërinë time , që e ndanë në 6 pjesë të mëdha . Kujt i’a merrte mendja që do të ndodhë kjo ngjarje kaq tragjike e jona e që më vonë ...

Lexo më shumë »

Arsenali fitore me ‘poker’, Lazio vuan

Arsenali ka mposhtur me rezultatin e thellë 4-0 Standart Liege të Mërgim Vojvodës, duke mos u dhënë asnjë shpresë. Ylli i këtij takimi ishte padyshim Martinelli i cili shënoi dy gola (13’, 16) dhe asistoi tek goli i katërt i shënuar nga Ceballos, që më shumë mundësi nëse nuk do e kishte prekur do ishte sërish gol. Goli tjetër u ...

Lexo më shumë »

Lukaku rikthehet kundër Juves?

Interi mund të marrë një lajm të mirë sa i përket sulmuesit Romelu Lukaku i cili mungoji në ndeshjen e Championsit kundër Barcelonës për shkak të një dëmtimi. Ai është shumë pranë rikuperimit dhe sipas mediave italiane do të jetë i gatshëm për sfidën me Juventusin. Ky do ishte një lajm shumë i mirë për “zikaltërit” pasi edhe sulmuesi tjetër ...

Lexo më shumë »

United kërkon sulmuesin e Juventusit

Manchester United nuk po kalon as pak në formë të mirë dhe ka hedhur sytë që tani nga merkato e janarit, ku po kërkon që të përforcohet. Sipas mediave të huaja dy prioritetet e ‘Red Devils’ janë Mario Mandzukic dhe Callum Ëillson i Bournemouth. Mandzukic po kalon një periudhë shumë të vështirë tek Juventus ku lojtari ka shprehur dëshirën për ...

Lexo më shumë »

Grupet e Europa League/ Barazim për Romën dhe Manchester United

Në ndeshjet e dyta në fazën e grupeve në Europa League, Manchester United nuk shkoi më shumë se një barazim pa gola në fushën e Alkmaarit. Ndalesa sterile e Djajve të Kuq shënon një tjetër rezultat aspak të kënaqshëm për formacionin anglez, që gjithsesi ruan kryesimin me 4 pikë, në të njëjtin vend me Partizanin e Beogradit. Roma barazoi 1-1 ...

Lexo më shumë »

Vajzën e Mahmut Feratit nuk e keni parë kurrë më të bukur

Mahmut Ferati është këngëtar i mirënjohur, më i zëshmi dhe më i kërkuari i dasmave shqiptare.Ndër vite në skenë, ka arritur të krijojë një bagazh të madh të karrierës, me hite, albume e bashkëpunime nga më të ndryshmet, Emri i Mahmut Feratit jo shumë shpesh është i pranishëm në mediat rozë, por edhe atëherë kur flitet për të, janë kryesisht ...

Lexo më shumë »

Kush i tha Norës të mbulohet kaq shumë

Që kur është përhapur lajmi për ndarjen e saj me Robert Berishën më nuk është ndarë nga mediat rozë.Edhe për detajin më të vogël emri i Nora Istrefit është shndërruar në lajm, duke u nisur gjithmonë nga ajo që zgjon kureshtje dhe interesim të dyfishta, E, përderisa të gjithë e kanë përmendur për divorcin e saj me Robin, Nora është ...

Lexo më shumë »

Daçiq: Lobimin kundër Kosovës po e përdorim si presion për t’i shtyrë drejt kompromisit

Qeveria e Serbisë në mënyrë të hapur përkrah Listën Serbe në zgjedhjet e 6 tetorit që do të mbahen në Republikën e Kosovës, ndërkohë pjesën tjetër të komunitetit serb që do të garojë ndaras nga partia e Goran Rakiqit e linçon dhe akuzon për tradhti, shkruan Gazeta Express. Lidhur me këtë çështje ka folur sot ministri i Punëve të Jashtme ...

Lexo më shumë »

Xiaomi Mi Mix Alpha është një telefon i mbështjellë në tërësi me ekran

Kur Xiaomi bëri të ditur, se do ta lansojë një smarphone, që do të ketë 100 për qind ekran, askush nuk priste se do shihte këtë formë të çuditshme. Në konceptin e Mi Mix Alpha, shohim një telefon të mbështjellë në tërësi me ekran, megjithëse me një shirit për disa butona të domosdoshme dhe kamerat, transmeton Telegrafi. Zgjedh për tërë ...

Lexo më shumë »