Author Archives: admin

Çka ndodhi me Edona Zogun, moderatoren e njohur kosovare?

E njohur si spikerja më e bukur dhe tërheqëse në vend, madje dikush e quan edhe arsye pse i dëgjon lajmet ku i moderon ajo. Edona Zogu nisi karrierën fillimisht si spikere në KTV ku ajo u ngrit si emër dhe prezantuese lajmesh, kurse tani media në të cilën punon është shtëpia e dytë mediatike që po e zhvillon karrierën ...

Lexo më shumë »

Kelmendi: NISMA, jo vec zgjedhje por zgjidhja e vetme per vendin

Kandidajta për deputet nga rradhët e NISMA Socialdemokrate, Arbnore Kelmendi ne nje postim te saj ne facebook, ka vlersuar lart partinë nga e cila vjenë, ajo i eshtë drejtuar qytetarëve duke u thënë se NISMA Socialdemokrate me ne krye Fatmir Limajn si kryeministër, është jo veç si një zgjedhje, por tashmë si zgjidhja e vetme për vendin. Postimi i saj ...

Lexo më shumë »

E thotë zyrtari i LDK-së: Nëse me Vetëvendosjen nuk arrijmë marrëveshje, ja me kë e bëjmë Qeverinë e re

Kandidati për deputet në Kuvendin e Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Driton Selmanaj, ka folur për preferencat e partisë së tij për koalicion pas zgjedhjeve të parakohshme të 6 tetori Selmanaj ka thënë në emisionin “DPT Te Fidani”, në televizionin T7, se “një shumicë e anëtarëve të Këshillit të Përgjithshëm kanë preferencë Lëvizjen Vetëvendosje, dhe PAN’in duan ...

Lexo më shumë »

Fitore minimale e Romës ndaj Lecces

Roma e ka regjistruar fitoren e tretë në Serie A duke triumfuar si mysafir i Lecces (1-0) në ndeshjen e javës së gjashtë në kampionatin italian.Në gjysmën e parë nuk pati shumë raste shënimi, ashtu që kur skuadrat shkuan në pushim, rezultati mbeti i pandryshuar. Me të filluar fraksioni i dytë, Henrikh Mkhitaryan pranoi një harkim të mirë, mirëpo goditja ...

Lexo më shumë »

HARADINAJ NË RUGOVË: GURI DO TË KTHEHET NË ÇAKORR

I nominuari për kryeministër nga koalicioni AAK-PSD, Ramush Haradinaj, është takuar sot në Rugovë të Pejës, me banorët e kësaj ane, me të cilët ka biseduar për demarkacionin me Malin e Zi, që prek territorialisht këtë zonë. Ai ka thënë se çështja e Çakorrit do të zgjidhet në marrëveshje me Malin e Zi.Sipas Haradinaj, Mali i Zi është treguar korrekt ...

Lexo më shumë »

Johnson thotë se Brexit-i do të ndodhë më 31 tetor

Boris Johnson u zotua se do të vazhdojë të jetë kryeministër i Britanisë së Madhe edhe nëse dështon që të arrijë një marrëveshje me Bashkimin Evropian, duke shtuar se vetëm qeveria e tij konservatore, mund ta respektojë datën 31 tetor, që është afati i fundit që vendi të largohet nga BE-ja.Johnson dëshiron që Britania të largohet nga BE-ja me ose ...

Lexo më shumë »