Kuzhinë

Pite me arra, mollë dhe kanellë

Pitja e shijshme me arra është ajo që pikërisht ju duhet sot Përbërësit: – 450 g miell; – 250 ml ujë të vakët; – kripë. Për fill: – 4 mollë; – 150 g arra të bluara; – vaj; – kanellë; – sheqer; – sheqer vaniljeje. Përgatitja: Ngjishni brumë të lëmuar nga mielli, uji dhe kripa, përhapeni pak me okllai, lyeni ...

Lexo më shumë »

Supë panxhari (borshi)

Recetë që mund të përgatitet lehtë dhe që ka vlera ushqimore mjaft të rëndësishme. Përbërësit për 6 persona: * 1500 ml supë * 420 g panxhar * 2 qepë * 2 karota * 300 g lakër e bardhë * 2 patate * gjalpë * salcë domate * majdanoz i grirë * 60 g ajkë qumështi * uthull, kripë, piper Përgatitja: ...

Lexo më shumë »

Bukë me fara, por pa tharm

Pavarësisht ofertave, të gjithë e pranojnë njëzëri se askush nuk ia kalon bukës së bërë në shtëpi Përbërësit: – 1 kg miell (integral); – 1,5 lugë kripë, – 800 – 900 ml ujë të vakët; – sheqer sa mund të kapet me gishta; – 2-3 lugë të vogla fara luledielli (sipas dëshirës). Përgatitja: Përzieni miellin dhe farat, pastaj qitni ujë ...

Lexo më shumë »

Pakora me perime: Vështirë t’i rezistosh shijes së këtij gatimi indian

Kuzhina indiane është një prej thesareve më të çmuar të kulinarisë botërore. E shijshme, e shëndetshme dhe tejet ekzotike. India na ka dhuruar më të mirën e saj Pakora me perime, realizohet lehtë, hahet me dorë dhe është ndër recetat më të preferuara nga kuzhina e vendit të largët, transmeton vera-ks.com Përbërësit: ▪ 300 gr miell ▪ 300 gr patate ▪ ...

Lexo më shumë »

Mushkëri viçi për drekë të shijshme

Racion ideal për të gjithë adhuruesit e mushkërive që mund t’i shërbeni me cilëndo shtesë Përbërësit: – 4 copë mushkëri viçi; – 1 qepë; – 3 thelpinj hudhre; – ½ tufe majdanoz; – pak trumzë; – pak erëza të thata bimore; – 1 lugë miell; – 1 lugë e vogël spec i kuq i bluar i ëmbël; – 1 lugë ...

Lexo më shumë »

Si të gatuani perfekt vezë syze?

Kafjall ideal i cili do t’ju mbajë gjatë të ngopur!  Përbërësit për një person: ▪ 2 vezë ▪ 1 lugë vaj Përgatitja: Ngroheni tiganin, qitni vaj dhe thyeni vezët në tigan. Fërgoni në zjarr të madh rreth dy minuta, pastaj zvogëloni zjarrin dhe me lugë qiteni vajin sipër të verdhës së vezës. Mbulojeni me kapak dhe piqeni edhe dy minuta. ...

Lexo më shumë »

Çokollatë e shijshme e ngrohtë: Pije e ngrohtë pa qumësht dhe pa sheqer

Çokollatë e ngrohtë e shëndetshme pa shtesa qumështi! Përbërësit: – ½ l qumësht bimor, sipas dëshirës; – 4 lugë të vogla nisheste misri; – 4 – 6 lugë të vogla pluhur kakaoje; – 2 – 3 lugë të vogla ëmbëltues, sipas dëshirës; – pak kripë. Përgatitja: Në një tenxhere qitni të gjithë përbërësit dhe përzieni mirë, pastaj ngadalë shtoni qumështin ...

Lexo më shumë »

Pogaçe e shijshme me shumë perime

Është e shkëlqyeshme edhe për vegjetarianët Pogaçja është e lehtë për t’u gatuar, por edhe e pasur me perime dhe është shumë e shijshme. Përbërësit: – 300 ml ujë të vakët; – 20 g tharmë; – 1 lugë e vogël sheqer; – pak kripë; – 50 ml vaj ulliri; – 450 g miell. Për shtesë: – 2 speca të kuq; ...

Lexo më shumë »