Kuzhinë

Këto janë benefitet e margarinës Floil

Fatkeqësisht jo të gjitha margarinat që janë janë njësoj nga ana e cilësisë që i ofrohet konsumatorit. Por, ajo që e dallon margarinën Floil nga margarina të tjera është përmbajtja e lartë e yndyrës. Dhe natyrisht që Floil ka traditën e cilësisë së mirë që tashmë e ka dëshmuar. Por jo vetëm kaq, nga përdorimi i margarinës organizimi juaj ka ...

Lexo më shumë »

Patate e pjekur me djathë: Kënaqësi e vërtetë gurmani me të cilën menjëherë do të harroni mishin!

Jepuni patateve të reja një dimension të ri me këtë recetë interesante! Përbërësit: – 1 kg patate,– 500 ml qumësht të nxehtë;– 150 g djathë gjysmë të fortë të grirë në rende;– 50 g djathë të fortë të grirë në rende;– 50 g gjalpë,– 50 g miell të bluar egër;– 3 lugë fletë majdanozi të grirë;– 1 lugë e vogël ...

Lexo më shumë »

Mish pule i pjekur në skarë me misër aromatik

Propozim perfekt për ushqim të lehtë Përbërësit: – 1 kg kofshë pule me kocka dhe lëkurë;– 2 misra të mëdhenj;– 1 filxhan i vogël fletë të freskëta borziloku;– ½ e filxhanit të vogël fletë të freskëta mente;– 20 g parmezan të grirë në rende;– 1 thelb hudhre;– ¼ e filxhanit të vogël lëng limoni;– 2 lugë vaj ulliri ekstra i ...

Lexo më shumë »

Specialitet të cilin të gjithë e duan: Speca në ajkë

Janë të përsosur si shtesë apo sallatë, mirëpo shkojnë shkëlqyeshëm edhe vetëm me bukë apo pogaçe Përbërësit: – 1 kg speca (220 kcal);– 500 g djathë të freskët (40% mm – kcal),– 1,5 l qumësht (930 kcal);– kripë. Përgatitja: Pastroni një kilogram speca pak të imët dhe djegës dhe rezultati do të jetë pikant. Specave u qitet krip brenda dhe ...

Lexo më shumë »

Salcë e shpejtë për shpageta e Jamie Oliverit

Britaniku karizmatik, i cili famën e ka arritur me receta të shpejta, të shijshme dhe të shëndetshme, të cilat çdokush mund t’i përgatisë, madje edhe nëse nuk është mjeshtër në kuzhinë, kohë më parë ka publikuar bash një të tillë Jamie në kanalin e vet në YouTube ka ndarë recetën për salcë të shpejtë për shpageta për përgatitjen e së ...

Lexo më shumë »