Lajmet

Sot pritet të përfundojë rinumërimi i 314 vendvotimeve

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet të përfundojë sot rinumërimin e 314 vendvotimeve. Këtë e ka bërë të ditur për Telegrafin, zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi. Ai tha se kanë mbetur pa u rinumëruar edhe 61 vendvotime. “Deri të hënën në mesnatë janë rinumëruar 253 vendvotime nga 314 sa është numri i përgjithshëm i tyre, për të cilat ka vendosur KQZ-ja. ...

Lexo më shumë »

“Nëse gjyshja do të vendoste ndryshe, unë nuk do të mund ta tregoja këtë histori”: U rrit nga babai me sindromën Down, i riu rrëfen për jetën e tij

Kur jeni fëmijë, dashuria dhe mbështetja që merrni nga prindërit tuaj bëhen një nga gjërat më të rëndësishme në jetën tuaj. Por a mund ta imagjinoni se si do të ishte sikur secili nga prindërit tuaj të kishte sindromën Down? Sader Issa, një 21-vjeçar nga Siria, ndan atë që ndjen derisa kujton jetën e tij në rrethana të tilla dhe ...

Lexo më shumë »

Një përrallë e vërtetë! Bebe Rexha vjen tejet e veçantë në klipin e ri “You Can’t Stop The Girl”

Ashtu siç edhe kishte paralajmëruar, artistja shqiptare me famë ndërkombëtare, Bebe Rexha, ka publikuar klipin e saj më të ri “You Can’t Stop The Girl”. Kjo këngë është kolonë zanore e filmit “Maleficent: Mistress of Evil”, i cili është një nga filmat me pritshmëritë më të mëdha këtë vit. Bebe Rexha në klipin e ri “You Can’t Stop The Girl” (Foto: ...

Lexo më shumë »

Njohësit e çështjeve të sigurisë: Shtyrja e votimit për aplikim në INTERPOL, pasojë e lobimit të dobët të Qeverisë dhe MPJ-së

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka kërkuar shtyrjen e votimit të Kosovës për anëtarësim në INTERPOL vitin e ardhshëm. Sipas njoftimit për media, Haradinaj e ka marrë këtë vendim për shkak të rrethanave të krijuara në vend. “Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, duke marrë parasysh rrethanat e krijuara, bazuar në kompetencat e tij si ...

Lexo më shumë »

LDK-së nuk po i ngutet për koalicionin me Vetëvendosjen

Ndonëse në parim, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës janë pajtuar t’i nisin negociatat për formimin e koalicionit qeverisës, arritja e marrëveshjes duket të jetë ende mjaft larg. Kështu të paktën parashikojnë disa zyrtarë nga partitë në negociata, sidomos ata nga LDK-ja. Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Veliu, konsideron se arritja e një marrëveshjeje me Lëvizjen Vetëvendosje ...

Lexo më shumë »

Daçiq: Lobimin kundër Kosovës po e përdorim si presion për t’i shtyrë drejt kompromisit

Qeveria e Serbisë në mënyrë të hapur përkrah Listën Serbe në zgjedhjet e 6 tetorit që do të mbahen në Republikën e Kosovës, ndërkohë pjesën tjetër të komunitetit serb që do të garojë ndaras nga partia e Goran Rakiqit e linçon dhe akuzon për tradhti, shkruan Gazeta Express. Lidhur me këtë çështje ka folur sot ministri i Punëve të Jashtme ...

Lexo më shumë »

Xiaomi Mi Mix Alpha është një telefon i mbështjellë në tërësi me ekran

Kur Xiaomi bëri të ditur, se do ta lansojë një smarphone, që do të ketë 100 për qind ekran, askush nuk priste se do shihte këtë formë të çuditshme. Në konceptin e Mi Mix Alpha, shohim një telefon të mbështjellë në tërësi me ekran, megjithëse me një shirit për disa butona të domosdoshme dhe kamerat, transmeton Telegrafi. Zgjedh për tërë ...

Lexo më shumë »

Djaloshi nga Prishtina tregon planin briliant se si për 60 sekonda mblodhi 700 euro mall falas

Loja shpërblyese 60 sekonda nga Interex pati për protagonist djaloshin nga Prishtina, Visar Berisha, i cili u bë sensacion në rrjetet sociale. Ditë më parë ai mori pjesë si fitues i lojës në Interex, duke arritur të mbledh mall falas në vlerë prej hiç më pak se 700 euro. Shkathtësia e tij u bë sensacion duke nxitur kurreshtje për strategjinë ...

Lexo më shumë »

Kelmendi: NISMA, jo vec zgjedhje por zgjidhja e vetme per vendin

Kandidajta për deputet nga rradhët e NISMA Socialdemokrate, Arbnore Kelmendi ne nje postim te saj ne facebook, ka vlersuar lart partinë nga e cila vjenë, ajo i eshtë drejtuar qytetarëve duke u thënë se NISMA Socialdemokrate me ne krye Fatmir Limajn si kryeministër, është jo veç si një zgjedhje, por tashmë si zgjidhja e vetme për vendin. Postimi i saj ...

Lexo më shumë »

E thotë zyrtari i LDK-së: Nëse me Vetëvendosjen nuk arrijmë marrëveshje, ja me kë e bëjmë Qeverinë e re

Kandidati për deputet në Kuvendin e Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Driton Selmanaj, ka folur për preferencat e partisë së tij për koalicion pas zgjedhjeve të parakohshme të 6 tetori Selmanaj ka thënë në emisionin “DPT Te Fidani”, në televizionin T7, se “një shumicë e anëtarëve të Këshillit të Përgjithshëm kanë preferencë Lëvizjen Vetëvendosje, dhe PAN’in duan ...

Lexo më shumë »