Lajmet

Prokuroria jep detaje rreth rastit të gruas që u gjet e vdekur në ‘Ulpianë’

Sipas Prokurorisë, viktima dyshohet se ka rënë nga kati i katërt i një ndërtese, kurse identiteti i saj nuk është bërë i ditur.Rasti është raportuar në Polici sot rreth orës 9:30.Zëdhënësja e Policisë, Florie Ahmeti, tha se me të marrë informatën, njësitë e Policisë kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe ekipi mjekësor ka konstatuar se viktima është pa shenja ...

Lexo më shumë »

HARADINAJ NË RUGOVË: GURI DO TË KTHEHET NË ÇAKORR

I nominuari për kryeministër nga koalicioni AAK-PSD, Ramush Haradinaj, është takuar sot në Rugovë të Pejës, me banorët e kësaj ane, me të cilët ka biseduar për demarkacionin me Malin e Zi, që prek territorialisht këtë zonë. Ai ka thënë se çështja e Çakorrit do të zgjidhet në marrëveshje me Malin e Zi.Sipas Haradinaj, Mali i Zi është treguar korrekt ...

Lexo më shumë »

Johnson thotë se Brexit-i do të ndodhë më 31 tetor

Boris Johnson u zotua se do të vazhdojë të jetë kryeministër i Britanisë së Madhe edhe nëse dështon që të arrijë një marrëveshje me Bashkimin Evropian, duke shtuar se vetëm qeveria e tij konservatore, mund ta respektojë datën 31 tetor, që është afati i fundit që vendi të largohet nga BE-ja.Johnson dëshiron që Britania të largohet nga BE-ja me ose ...

Lexo më shumë »