Magazina

Patrisi e dëshmon sërish që është i lumtur me Tunën

Jo rrallë këngëtarja e njohur Altuna Sejdiu ka qenë pjesë e thashethemeve sa i përket jetës private. Kohëve të fundit u përfol që raporti i saj me bashkëshortin Patris Berisha nuk është i mirë, shkruan “Kosovarja”. Madje pas shkuarjes së Patrisit në Amerikë u bënë spekulimet se ai dhe Tuna nuk janë më bashkë. E nuk ka vonuar reagimi i çiftit ...

Lexo më shumë »

Edona Llalloshi vjen ‘pa ngjyra’

Pozat e saj si të një 18 vjeçareje nuk mungojnë nga Edona Llalloshi, shkruan “Kosovarja”. Ndonëse karriera e saj në fushën e muzikës është e gjatë dhe e bujshme, këngëtarja arriti ti ruaj linjat trupore duke u shfaqur përherë në formë. Edona është dalluar gjithmonë për elegancën, për stilin unik dhe besnikërinë ndaj publikur si për nga muzika ashtu edhe ...

Lexo më shumë »

Safetja e Kumrija të lumtura pranë vëllaut

Tetë motrat Mustafa sytë i kanë tek vëllezërit e tyre, duke I respektuar dhe veçuar gjithmonë. Pasi janë shumë motra, ato gjithmonë janë shembuj për të tjerët, për raportin superior që kanë ndërmjet veti, Që të gjitha shpesh herë pozojnë pranë vëllaut Ilirit, duke shprehur dashurinë e madhe që kanë për të. Sot, është Kumrija ajo e cila së bashku ...

Lexo më shumë »

Rina Balaj në mosmarrëveshje me ON Records? Menaxheri i saj mohon akuzat: Ajo është distancuar nga muzika për arsye të veta

Ka tashmë disa ditë që në media qarkullon një lajm për distancimin e menjëhershëm dhe të paparashikuar të reperes Rina Balaj nga muzika. Rep-artistja me prejardhje nga Istogu ka vendosur që për momentin t’i stagnojë projektet e saj muzikore, ndonëse në rend ishin plot tre të tilla për t’u publikuar. Në mbrëmjen e së martën, ka qarkulluar në disa prej ...

Lexo më shumë »

Kush e tha që xhinset janë zgjedhje ekskluzive vetëm e stinëve të ngrohta?

Vjeshta, por edhe dimri mund të jenë sezonet ideale kur ju mund të vishni xhinse, sigurisht nëse zgjidhni të duhurat! Këto xhinse që ne do ju propozojmë mund të vishen gjatë sezonit vjeshtë/dimër 2019-2020, por edhe pranverë/verë 2020! Janë pjesë e linjës Conscious dhe janë pambuk 99%. Xhinse me bel të lartë, xhepa të përparmë të mëdhenj të përshkruar me ...

Lexo më shumë »

Vajzën e Mahmut Feratit nuk e keni parë kurrë më të bukur

Mahmut Ferati është këngëtar i mirënjohur, më i zëshmi dhe më i kërkuari i dasmave shqiptare.Ndër vite në skenë, ka arritur të krijojë një bagazh të madh të karrierës, me hite, albume e bashkëpunime nga më të ndryshmet, Emri i Mahmut Feratit jo shumë shpesh është i pranishëm në mediat rozë, por edhe atëherë kur flitet për të, janë kryesisht ...

Lexo më shumë »

Kush i tha Norës të mbulohet kaq shumë

Që kur është përhapur lajmi për ndarjen e saj me Robert Berishën më nuk është ndarë nga mediat rozë.Edhe për detajin më të vogël emri i Nora Istrefit është shndërruar në lajm, duke u nisur gjithmonë nga ajo që zgjon kureshtje dhe interesim të dyfishta, E, përderisa të gjithë e kanë përmendur për divorcin e saj me Robin, Nora është ...

Lexo më shumë »

Çka ndodhi me Edona Zogun, moderatoren e njohur kosovare?

E njohur si spikerja më e bukur dhe tërheqëse në vend, madje dikush e quan edhe arsye pse i dëgjon lajmet ku i moderon ajo. Edona Zogu nisi karrierën fillimisht si spikere në KTV ku ajo u ngrit si emër dhe prezantuese lajmesh, kurse tani media në të cilën punon është shtëpia e dytë mediatike që po e zhvillon karrierën ...

Lexo më shumë »