Sport

Capello porositë Lautaron: Qëndro tek Inter

Martinez ka qenë një nga yjet e këtij sezoni në Serie A, duke formuar një partneritet shumë efektiv me Romelu Lukakun, duke futur Interin pas një kohe të gjatë në garë për titull. Paraqitjet e tij, të cilat kanë rezultuar më 16 gola në 31 paraqitje, kanë tërhequr vëmendjen e gjigantëve spanjoll, që po kërkojnë të sjellin emra të rinj ...

Lexo më shumë »

Djokovic e kundërshton vaksinën kundër koronavirusit: Pensionohem nëse na detyrojnë ta marrim

Tenisti serb Novak Djokovic ka thënë se kundërshtimi i tij ndaj vaksinimit mund ta detyrojë të pensionohet nga tenisi profesionist, pas pandemisë koronavirus. Të gjithë lojtarëve të tenisit u është bërë thirrje të vaksinohen kur të rinis sezoni, edhe pse shkencëtarët kanë paralajmëruar se zbulimi i vaksinës kundër Covid-19 është të paktën një vjet larg, Por një plan i tillë ...

Lexo më shumë »

Ronaldo vs Messi, kush ka më shumë het-trike dhe penallti?

Ronaldo  dhe Messi kanë dominuar në botën e futbollit për më shumë se 10 vite. Ata kanë fituar 11 herë së bashku Topin e Artë në 12 vitet e fundit – CR7 pesë herë dhe Leo rekord historik gjashtë herë Futbolli do të jetë më ndryshe pa Cristiano Ronaldon dhe Lionel Messin. Ata e kanë rivalizuar njëri-tjetrin për më shumë ...

Lexo më shumë »

Lojtarët e Chelseat të gatshëm të pranojnë ulje page për katër muaj

Futbollistët e Chelseat janë të gatshëm të pranojnë një ulje page prej 10 për qind për katër muajt e ardhshëm, për të ndihmuar klubin gjatë periudhës së vështirë financiare të shkaktuar nga pezullimi i futbollit për shkak koronavirusit. Lajmin e ka bërë të ditur “Daily Mail”, mirëpo raportohet se bisedimet ende janë në vazhdim. Kapiteni i Chelseat, Cesar Azpilicueta është ...

Lexo më shumë »

Një nga tregimet e errëta për jetën e Ronaldos: Ftoi në hotel tri prostituta për ta kuptuar më vonë se ishin meshkuj

Legjenda braziliane, Ronaldo, ka pasur momente të errëta në jetën e tij. Një prej tyre ka ndodhur në prill të vitit 2008 kur ishte pjesë e klubit italian Milan. Ai i kishte ftuar tri prostituta në një hotel në Brazil, mirëpo pasi kishin arritur e kishte kuptuar se bëhej fjalë për meshkuj, duke qenë se ishin transvestitë. ‘Fenomeni’ ndodhej në ...

Lexo më shumë »

Askush nuk do guxonte të luante ndaj kësaj skuadre, formacioni me lojtarët më të ashpër në futboll

Faqja e specializuar TransferMarkt ka mbledhur të gjitha të dhënat kyçe dhe ka përpunuar një formacion me lojtarët që kanë pasur më shumë kartonë të kuq në karrierë. Kjo faqe ka zgjedhur lojtarin nga secili pozicion i fushës, për të krijuar në fund një skuadër e cila ka gjithsej 168 kartonë të kuq. Në portë është, gjermani Jens Lehmann me shtatë kartonë ...

Lexo më shumë »

Renditja e tifozerive më të mira si mysafirë në Ligën Premier

Tifozët e Leeds United janë përzgjedhur si më të mirët në aspektin e mysafirëve në një votim online. Mbi gjashtë mijë tifozë kanë votuar për mbështetësinë që bëjnë më shumë atmosferë në stadium kur skuadra e tyre luan si mysafirë. Në vendin e dytë është Manchester Unitedi që ka marrë 713 vota, apo në përqindje, 12%. Më poshtë mund të ...

Lexo më shumë »

Transferim rekord për Werderin dhe ndër më të shtrenjtët në histori të Bundesligës, zbulohet çmimi që Leipzig do të paguajë për Rashicën

Milot Rashica duket se do të largohet nga Werder Bremen, por do të mbetet edhe më tej në Bundesliga. E ardhmja e anësorit kosovar është në RB Leipzig, skuadër e cila duket se ka arritur marrëveshje me Werderin për transferimin e vushtrriasit. Mediumi gjerman ‘Weser-Kurier’ është thirrur në burime brenda Werderit duke thënë se marrëveshja tanimë veçse është arritur. Leipzig ...

Lexo më shumë »

Dortmundi befason të gjithë, i ofron rinovimin e kontratës Sanchos me pagë tri herë më të lartë – vetëm kapiteni Reus do të jetë më i paguar se ai

Jadon Sancho është njëri nga lojtarët më të kërkuar në tregun e transferimeve. Super talenti anglez po kërkohet nga skuadrat më të mëdha evropiane si Liverpool, Barcelona, Chelsea, Manchester United apo Paris Saint Germain. Dortmundi e vlerëson jashtëzakonisht shumë yllin e tyre dhe nuk është gati ta lë të lirë pa 120 milionë euro. Por lajmet e fundit që vijnë ...

Lexo më shumë »

Ylli i Bayern Munich shkon në stërvitje me veturë super luksoze – klubi pritet t’i jap dënim të madh pasi ka kthyer rregulloren

Ylli i Bayern Munich, Kingsley Coman mund të marr një gjobë të madhe nga klubi pasi shkoi në stërvitje me McLaren e tij në vlerë 180 mijë, ani pse klubi ka marrëveshje me kompaninë automobilistike Audi. Gjigantët evropianë kanë një marrëveshje të sponsorizimit me Audin dhe prodhuesi gjerman i kanë siguruar secilit lojtarë të Bayern nga një veturë që nga ...

Lexo më shumë »