Teknologji

Një veturë britanike me motor amerikan e finesë franceze

Land Rover Defender ka një reputacion të të qenit veturë e fortë në terrene të vështira ndërsa ka një pamje që daton që nga 1980-ta. Kompania amerikane që modifikon vetura, ‘E.C.D. Automotive Design’ e cila ka ‘specialitet’ Land Rover Defenderin, ka krijuar një të tillë, sipas tyre ‘super speciale’, e që ka një motor amerikanë të kombinuar me finesë Franceze, ...

Lexo më shumë »

Kështu do të duket iPhone 12 Pro

Një skicë tregon ttelefonin e mençur ng Apple që është planifikuar të lansohet këtë vit. Përkundër të gjitha vështirësive për shkak të situatës së coronavirusit, Apple dëshiron t’i përmbahet orarit të tij për iPhone 12 të ardhshëm, transmeton Vera-Ks.Com Tani u shfaq një skicë që tregon iPhone 12 Pro të ardhshëm. Diçka e re është vendosja e kamerës në pjesën ...

Lexo më shumë »

Whatsapp kundër lajmeve të rreme në kohën e pandemisë, kufizon numrin e mesazheve virale

Ekipi i WhatsApp edhe më parë ka ndërmarrë hapa për të luftuar lajmet e rreme në aplikacionin e saj të mesazheve, siç është markimi i mesazheve që shpesh bëhen forward. Pandemia e COVID-19 ka krijuar më shumë dezinformata midis përdoruesve, dhe WhatsApp tani ka njoftuar se po prezanton kufij rreth funkionit të forward për mesazhe që përcillen dhe shpërndahen më ...

Lexo më shumë »

Tesla ulë pagat e punëtorëve të saj në SHBA

Tesla është goditur shumë, ashtu si të gjithë prodhuesit e tjerë të automjeteve, nga pandemia e koronavirusit në të gjithë botën. Prodhuesi i veturave elektrike ka njoftuar se do të rrisë numrin e të punësuarve jo-thelbësorë, të cilët do t’i çojë në pushim të detyrueshëm ose pa pagesë dhe do të ulë pagat në përpjekjet për të kursyer buxhetet e ...

Lexo më shumë »

Google Pixel Watch do të lansohet javën e ardhshme, sugjeron raporti

Nikkei Asian Review dje parashikoi që Google do të lansoj një telefon 5G në ngjarjen e tyre Pixel 4 javën e ardhshme.  I njëjti raport, duke përmendur përsëri burime (pa emër) të njohura me çështjen, gjithashtu sugjeron që eventi i Pixel 4 së javës së ardhshme do të shohë gjithashtu një orë të mençur Pixel Watch duke u zbuluar.  Ora ...

Lexo më shumë »

WhatsApp do të sjell mesazhet ‘vet-shkatërruese’ së shpejti

Mesazhet vetë-shkatërruese janë shumë të dobishme kur bëhet fjalë për shkëmbimin e informacionit të ndjeshëm.  Ju mund ta keni parë këtë veçori në Telegram dhe disa aplikacione të tjera të mesazheve. Sidoqoftë, për WhatsApp, do të jetë një shtesë e rëndësishme kur të arrijë. WABetaInfo vuri re këtë shtesë. Aktualisht është në fazën e zhvillimit dhe do të lansohet shpejt ...

Lexo më shumë »

Spotify tani është në dispozicion edhe për Siri dhe Apple TV

Duket se Apple dhe Spotify, dy rivalë të mëdhenj në industrinë e muzikës, kanë nisur të sillen mirë mes vete. Pas dy muajsh, që kur u bë e ditur se Spotify nuk po mund të integrohet në iOS, tani është raportuar se versioni 8.5.26 i Spotify, tani është në dispozicion për disa pajisje të Apple Vetëm se duhet të specifikoni, ...

Lexo më shumë »