Lajmet

Daçiq: Lobimin kundër Kosovës po e përdorim si presion për t’i shtyrë drejt kompromisit

Qeveria e Serbisë në mënyrë të hapur përkrah Listën Serbe në zgjedhjet e 6 tetorit që do të mbahen në Republikën e Kosovës, ndërkohë pjesën tjetër të komunitetit serb që do të garojë ndaras nga partia e Goran Rakiqit e linçon dhe akuzon për tradhti, shkruan Gazeta Express. Lidhur me këtë çështje ka folur sot ministri i Punëve të Jashtme ...

Lexo më shumë »

Djaloshi nga Prishtina tregon planin briliant se si për 60 sekonda mblodhi 700 euro mall falas

Loja shpërblyese 60 sekonda nga Interex pati për protagonist djaloshin nga Prishtina, Visar Berisha, i cili u bë sensacion në rrjetet sociale. Ditë më parë ai mori pjesë si fitues i lojës në Interex, duke arritur të mbledh mall falas në vlerë prej hiç më pak se 700 euro. Shkathtësia e tij u bë sensacion duke nxitur kurreshtje për strategjinë ...

Lexo më shumë »

E thotë zyrtari i LDK-së: Nëse me Vetëvendosjen nuk arrijmë marrëveshje, ja me kë e bëjmë Qeverinë e re

Kandidati për deputet në Kuvendin e Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Driton Selmanaj, ka folur për preferencat e partisë së tij për koalicion pas zgjedhjeve të parakohshme të 6 tetori Selmanaj ka thënë në emisionin “DPT Te Fidani”, në televizionin T7, se “një shumicë e anëtarëve të Këshillit të Përgjithshëm kanë preferencë Lëvizjen Vetëvendosje, dhe PAN’in duan ...

Lexo më shumë »

Prokuroria jep detaje rreth rastit të gruas që u gjet e vdekur në ‘Ulpianë’

Sipas Prokurorisë, viktima dyshohet se ka rënë nga kati i katërt i një ndërtese, kurse identiteti i saj nuk është bërë i ditur.Rasti është raportuar në Polici sot rreth orës 9:30.Zëdhënësja e Policisë, Florie Ahmeti, tha se me të marrë informatën, njësitë e Policisë kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe ekipi mjekësor ka konstatuar se viktima është pa shenja ...

Lexo më shumë »

HARADINAJ NË RUGOVË: GURI DO TË KTHEHET NË ÇAKORR

I nominuari për kryeministër nga koalicioni AAK-PSD, Ramush Haradinaj, është takuar sot në Rugovë të Pejës, me banorët e kësaj ane, me të cilët ka biseduar për demarkacionin me Malin e Zi, që prek territorialisht këtë zonë. Ai ka thënë se çështja e Çakorrit do të zgjidhet në marrëveshje me Malin e Zi.Sipas Haradinaj, Mali i Zi është treguar korrekt ...

Lexo më shumë »

Johnson thotë se Brexit-i do të ndodhë më 31 tetor

Boris Johnson u zotua se do të vazhdojë të jetë kryeministër i Britanisë së Madhe edhe nëse dështon që të arrijë një marrëveshje me Bashkimin Evropian, duke shtuar se vetëm qeveria e tij konservatore, mund ta respektojë datën 31 tetor, që është afati i fundit që vendi të largohet nga BE-ja.Johnson dëshiron që Britania të largohet nga BE-ja me ose ...

Lexo më shumë »