Monthly Archives: January 2019

Shpërthen një bombë në ‘Banjë të Pejës’

Lajmi është konfirmuar për Gazetën Online Insajderi, nga zyrtari për media i Policisë së Kosovës për rajonin e Pejës, Xhevat Ibra. Ka thënë se fillimisht ishte lajmëruar nga një person për një mjetë të dyshimtë rreth orës 14:40. Më pas Sipas tij është vërtetuar për mjetin e dyshimtë, ku Policia e Kosovës së bashku me KFOR-in kanë bërë shpërthimin e ...

Lexo më shumë »

Florinda Kajtazi nga Kosova zgjidhet “Miss New York USA 2019”

Mbrëmjen që lamë pas është mbajtur finalja e kompeticionit të rëndësishëm të bukurisë në SHBA, Miss New York USA 2019. Fituese është shpallur Florinda Kajtazi, bukuroshja me origjinë shqiptare, e cila konkurroi mes shumë vajzave të tjera, përcjell albinfo.ch. Ajo do të përfaqësojë New York-un në edicionin e 68-të të Miss USA, kompeticioni më i rëndësishëm i bukurisë në Shtetet ...

Lexo më shumë »

Ja telefonët Samsung dhe datat kur do të marrin Android 9 Pie

Deri më sot Samsung ka konfirmuar 20 modele të ndryshme ku përfshihen smartfonë dhe tabletë gjithashtu. Pasi vijoi për pak javë testimi beta i Android 9 Pie, Samsung zyrtarisht lançoi sistemin operativ për Galaxy S9 në Dhjetorin e vitit të kaluar. Pak orë pas debutimit. Samsung postoi një axhendë të plotë të përditësimeve në Android Pie për shumë modele Samsung. Deri më ...

Lexo më shumë »

Google Maps sjell funksionin e shumëpritur

Google ka filluar të implementojë funksionin e limiteve të shpejtësisë në Android dhe iOS për disa vende të botës. Shumica e drejtuesve të automjeteve mbështeteshin tek pajisjet GPS të Garmin për të udhëtuar në distanca të gjata dhe për një arsye të fortë: limitet e shpejtësisë. Një funksion i tillë i mungon një prej aplikacioneve më të mira të hartave ...

Lexo më shumë »

Mihrije Braha: Jam femër e kompletuar dhe goxha inteligjente

Këngëtarja shqiptare, Mihrije Braha, nuk është treguar fare modeste së fundmi.  Në paraqitjen e saj më të fundit televizive, këngëtarja ka deklaruar se ajo ka pasur në plan të bëhet mjeke ose pedagoge nëse nuk do të ishte këngëtarja. Ajo zbuloi sekretin se nuk mban mend gjërat, madje nuk i mban mend as “fjalëkalimet” e llogarive të saj sociale. Mihrije ...

Lexo më shumë »

Na kontaktoni permes E-mail adreses elektronike: info@vera-ks.com Ju lutemi qe ta keni parasyshe qe per shkak te pyetjeve te shumta qe na arrijne ne adresen tone elektronike,mund te ndodhe qe ta harrojme ndonje kontaktues, ose tju kthejme pergjegje me vonese…! Ju faleminderit per mirkuptim.

Lexo më shumë »

Grabitje e armatosur në një kazino në Prishtinë

Një grabitje e armatosur ka ndodhur pak minuta më parë në Prishtinë. Grabitja në fjalë ka ndodhur pikërisht në një lokal kazinoje në rrugën B. Rasti për Indeksonline është konfirmuar nga zëdhënësi i policisë për rajonin e Prishtinës, Agron Borovci. “Rreth orës 23:00 policia ka marrë informatën për një grabitje të armatosur të ndodhur në një lokal kazinoje në rrugën ...

Lexo më shumë »

Bahtiri: Ka ardhur koha të korrigjohet e padrejta që i është bërë qytetarëve të Mitrovicës

Kryetari i Mitrovicës së Jugut, Agim Bahtiri, ka folur rreth peticionit për bashkimin e Mitrovicës. Ai ka treguar se peticionin me nënshkrime e ka dorëzuar tek kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli. Bahtiri ka thënë se peticionin e kanë nënshkruar mbi 16 mijë qytetarë. Bahtiri ka treguar në emisionin “DPT Te Fidani”, në televizionin T7, se gjatë takimit me ...

Lexo më shumë »

Mustafa: Në asnjë variant nuk bëhemi pjesë e Qeverisë!

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se partia e tij në asnjë variant dhe me asnjë kusht s’do të bëhet pjesë e qeverisë Haradinaj. Mustafa në një status në Facebook ka bërë me dije se LDK nuk ka ndryshuar qëndrim. “LDK në asnjë variant dhe me asnjë kusht nuk bëhet pjesë e kësaj Qeverie. Nuk bëhet ...

Lexo më shumë »

Reja e Shyhrete Behlulit merr një dhuratë me vlerë mijëra eurosh!

Learta Jakupi që kur u martua me djalin e Shyhrete Behlulit po komentohet shumë në media, shkruan GazetaBlic. Ajo dhe Kushtrimi ka më shumë se një vit që janë bërë prindër të një djali të quajtur Matin. Udhëtimet e Leartës janë të shpeshta drejt Zvicrës pasi familja e saj ka vite që jeton atje. E duke qenë vajzë e vetme, ...

Lexo më shumë »