Monthly Archives: June 2019

Fotografia më e bukur e Halil Kastratit me djalin e tij

Hoxha dhe humanisti i shquar Halil Kastrati, ka treguar se sa zemër të madhe ka dhe sa shumë mundohet që tu gjendet afër atyre që kanë nevojë. Misioni i tij bamirës është i shtrirë gjithëandej në trojet shqiptare dhe mbështetet fuqishëm nga populli, shkruan “Kosovarja”. Halil Kastrati, ka marrë mbështetje edhe nga një mori figurash të njohura, madje përfshirë edhe ...

Lexo më shumë »

Remzije Osmani shfaqet më zonjë se asnjëherë më parë

Është ndër ato këngëtare që vitet i kanë bërë mirë, e kanë transformuar pozitivisht, duke e bërë akoma më bashkëkohore. Tashmë Remzia e ka të krijuar mirë identitetin e saj artistik, e profilizuar në muzikën folklorike, popullore dhe folk. Këngëtarja, që pak kohë me parë u bë edhe vjehërr, e që me gjasë shpejtë bëhet edhe gjyshe, në fotot e ...

Lexo më shumë »

Ora me diamante e gruas së Sinan Hoxhës

Këngëtari Sinan Hoxha dihet se ka bërë mjaftë para, kjo për shkak të angazhimit të ngjeshur gjithandej, shkruan “Kosovarja”. Ai, është mjaftë i angazhuar kudo, në mbrëmje muzikore, ceremoni private,etj. Dhe, Sinan Hoxhës nuk i mungon thuajse asgjë, madje bashkë me familjen jetojnë në luks. Bashkëshortja e tij Andrra, gjithashtu udhëheq biznesin e saj dhe kështu realizon personalisht çdo dëshirë ...

Lexo më shumë »

Podujeva po zbrazet, veç mbrëmë ikën 50 vetë

Ikjet e të rinjve kosovarë nga vendlindja me qëllim të kërkimit të një jete më të mirë në vendet evropiane ende po vazhdojnë Është rreth 50 numri i qytetarëve të Podujevës, të cilët mbrëmë kanë marrë rrugën për në Kroaci, me qëllime punësimi. Fotografitë të cilat i ka siguruar Gazeta Metro tregojnë që vetëm në mbrëmjen e djeshme një numër ...

Lexo më shumë »

Nesër fillon shitja e biletave për ndeshjen Angli – Kosovë

Ndonëse ishte paraparë që biletat e ndeshjes Angli – Kosovë për sektorin e tifozëve të Kosovës të dilnin në shitje më 17 qershor, Federata e Futbollit e Anglisë e ka njoftuar FFK-në se një gjë e tillë ka qenë e pamundur të realizohet për çështje teknike.Kësisoj, shitja e biletave do të fillojë nesër (më 19 qershor). Ndeshja Angli – Kosovë, ...

Lexo më shumë »

Studimi i ri: ushqimet fast food mund të shkaktojnë sëmundje të trurit

Një studim i Universitetit Kombëtar Australian (ANU) paralajmëron për një lidhje ndërmjet kalorive të shtuara në ushqimet fast food dhe sëmundjeve të trurit, ndër të tjera edhe demenca. Ekspertët thonë se njerëzit po e “gërryejnë” trurin e tyre nëpërmjet ushqimeve të këqija dhe mungesës së ushtrimeve fizike. Studimi gjithashtu përforcon lidhjen mes dy tipeve të diabetit, i cili shpesh shkaktohet ...

Lexo më shumë »