Kuzhinë

Suxhuk i pjekur me kërpudha, perime dhe djathë

Kombinim i mrekullueshëm i shijes! Përbërësit: – 1 kungull i vogël, – 5 copë suxhukë, – Pak vaj, – 6 patate të ziera, – 300 g kërpudha të ziera mali, – 200 g djathë të grirë në rende, – – 1 lugë të madhe erëza. Përgatitja: Kungullin e presim në rrathë dhe rendisim në tepsi të vajosur. Patatet e ziera ...

Lexo më shumë »

Janë pjesë e përditshmërisë – cilat janë lëngjet e preferuara nga kosovarët?

Lëngjet janë pjesë e përditshmërisë në tryezat e familjeve tona. E shumë prej nesh preferojmë ato të cilësisë së lartë që reprezentohen me anë të brendeve dhe çmimeve. Kompanitë vendore kanë investuar vitet e fundit shumë në teknologjinë e përpunimit dhe prodhimit të lëngjeve duke konkurruar suksesshëm me prodhues të huaj. Për të kuptuar më saktë situatën e brendeve kosovare ...

Lexo më shumë »

Simite indiane me shijen e të cilave do të kënaqeni!

Ushqimi indian është i njohur për gjellët pikante, ndërkaq buka e tyre është mbase pjesa më e preferuar e racioneve të tyre. Buka u ngjason somuneve, por është shumë më e butë dhe më e shijshme. Ata e quajnë “Naan”. E pra, ta gatuajnë edhe ne atë specialitet të tyre të njohur, transmeton Telegrafi. Përbërësit: • 280 g miell, • ...

Lexo më shumë »

Kështu bëhen petët për pite në shtëpi

Për bërjen e petëve në shtëpi duhet të keni durim dhe energji pozitive Në një enë të thellë plastike qitni 300 gr miell, një lugë të vogël kripë dhe përzieni, transmeton Telegrafi. Pastaj merrni përafërsisht 100 mililitra ujë dhe ngadalë qiteni në miell (kur të gatuani piten e këtillë, patjetër duhet ta ngjishni brumin!) me dorë përzieni derisa të bëhet ...

Lexo më shumë »