Lajmet

Një pjesë tjetër e punëtorëve shëndetësorë kanë këtë kërkesë për presidentin Thaçi

Infermierët, mamitë dhe profesionet tjera shëndetësore kanë kërkuar nga presidenti Hashim Thaçi, që të mos e nënshkruajë Ligjin për pagat, por atë ta kthejë në Kuvend. Në një letër dërguar presidentit Thaçi, infermierët, mamitë dhe profesionet tjera shëndetësore, në kërkesën e tyre që të mos nënshkruhet ky ligj, kanë thënë se nga ky ligj këto profesione janë kategoria që kanë ...

Lexo më shumë »

Serbi që dyshohet se keqtrajtoi seksualisht një të mitur ishte larguar para 7 muajve nga FSK-ja!

Policia e Kosovës ka arrestuar sot një person nën dyshimin për keqpërdorim seksual ndaj një vajze 15 vjeçare. Ndonëse Prokuroria Themelore në komunikatën dërguar mediave ka njoftuar se personi i përket FSK-së, ndryshe po del të jetë e vërteta. Indeksonline mëson se i dyshuari M.S. (nacionalitetit serb) është larguar qe 7 muaj nga ushtria e Kosovës.     Burime tona ...

Lexo më shumë »

Gazeta Ne Gjermani

Bravo, na dul faqja e zez edhe n’Gjermani Perkthim: 16 vjeqarja e dhunuar nga Profesori pastaj Polici ☹☹ Allahu i shkatrroft Zullumqart ” E, me të vërtetë, zullumqarët – do ta dinë se në çfarë mundimi do të kthehen (pas vdekjes).” (Shuara: 227).

Lexo më shumë »

KPM reagon lidhur me formën e raportimit nga disa media për viktimën e abuzimit seksual në Drenas

Komisioni i Pavarur i Mediave reagon ndaj formës së raportimit të disa ofruesve të shërbimeve mediale audio-vizuele të cilët nuk kanë respektuar plotësisht rregullat dhe parimet etikës gjatë raportimit të abuzimit seksual të një miture në Drenas nga një mësimdhënës dhe një polic. KPM në vazhdimësi ka shprehur shqetësimin e vet lidhur me çështje të ngjashme, si gjatë komunikimit individual ...

Lexo më shumë »

Shpërthen një bombë në ‘Banjë të Pejës’

Lajmi është konfirmuar për Gazetën Online Insajderi, nga zyrtari për media i Policisë së Kosovës për rajonin e Pejës, Xhevat Ibra. Ka thënë se fillimisht ishte lajmëruar nga një person për një mjetë të dyshimtë rreth orës 14:40. Më pas Sipas tij është vërtetuar për mjetin e dyshimtë, ku Policia e Kosovës së bashku me KFOR-in kanë bërë shpërthimin e ...

Lexo më shumë »

Grabitje e armatosur në një kazino në Prishtinë

Një grabitje e armatosur ka ndodhur pak minuta më parë në Prishtinë. Grabitja në fjalë ka ndodhur pikërisht në një lokal kazinoje në rrugën B. Rasti për Indeksonline është konfirmuar nga zëdhënësi i policisë për rajonin e Prishtinës, Agron Borovci. “Rreth orës 23:00 policia ka marrë informatën për një grabitje të armatosur të ndodhur në një lokal kazinoje në rrugën ...

Lexo më shumë »

Bahtiri: Ka ardhur koha të korrigjohet e padrejta që i është bërë qytetarëve të Mitrovicës

Kryetari i Mitrovicës së Jugut, Agim Bahtiri, ka folur rreth peticionit për bashkimin e Mitrovicës. Ai ka treguar se peticionin me nënshkrime e ka dorëzuar tek kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli. Bahtiri ka thënë se peticionin e kanë nënshkruar mbi 16 mijë qytetarë. Bahtiri ka treguar në emisionin “DPT Te Fidani”, në televizionin T7, se gjatë takimit me ...

Lexo më shumë »

Mustafa: Në asnjë variant nuk bëhemi pjesë e Qeverisë!

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se partia e tij në asnjë variant dhe me asnjë kusht s’do të bëhet pjesë e qeverisë Haradinaj. Mustafa në një status në Facebook ka bërë me dije se LDK nuk ka ndryshuar qëndrim. “LDK në asnjë variant dhe me asnjë kusht nuk bëhet pjesë e kësaj Qeverie. Nuk bëhet ...

Lexo më shumë »

Labi trondit Brukselin me një premtim për liberalizimin e vizave

Këngëtari deputet në Kuvendin e Kosovës, Labinot Tahiri, pas dorëzimit të pasaportave, ka marrë edhe një vendim, si shenjë e solidarizimit me qytetarët për mosliberalizimin e vizave. Pasi që kishte premtuar se nuk do të udhëtonte jashtë shtetit, Tahiri ka postuar një ‘story’ në rrjete sociale, përmes së cilës ka treguar se nuk do t’i presë flokët dhe mjekrën derisa ...

Lexo më shumë »