Lajmet

Ahmeti: Presidenti ka kohë deri të premten për të dorëzuar dokumentacionin për dialogun

Delegacioni shtetëror i Kosovës për dialogun me Serbinë i ka dërguar dje kërkesë presidentit për marrjen e dokumentacionit lidhur me këtë çështje. Këtë e ka bërë të ditur njëri nga dy kryesuesit e ekipit, Shpend Ahmeti, dhe sipas tij, Presidenti Hashim Thaçi ka kohë deri të premten që të dorëzoj materialin e kërkuar. Thotë se presidenti duhet ta kuptojë që ...

Lexo më shumë »

Vetëvendosja akuzon Veselin se po e mban “të bllokuar” raportin për marrëveshjet e Brukselit

Lëvizja Vetëvendosje po pretendon se kryeparlamentari, Kadri Veseli po e mban “të bllokuar”, Raportin e qeverisë për Marrëveshjet e Brukselit. Në një postim në rrjetin social Facebook, partia e Albin Kurtit shkruan se sot janë bërë gjashtë muaj që kur ky raport kishte arritur në duart e deputetëve. “Gjashtë muaj u bënë sot prej kur Raporti i Qeverisë së Kosovës ...

Lexo më shumë »

MI: Të gjitha rrugët janë të kalueshme, vështirësi ka në pikat kufitare

Reshjet e borës në Kosovë kanë bërë që të vështirësohet qarkullimi nëpër disa rrugë magjistrale dhe rajonale të vendit tonë. Zëvendësministri i Infrastrukturës, Rexhep Kadriu, për lajmi.net ka konfirmuar se sipas informatave deri më tani asnjë rrugë në nivel vendi nuk është e bllokuar.Ai po ashtu ka thënë se aktualisht të gjitha kompanitë për pastrimin e borës janë në terren. ...

Lexo më shumë »

Policia me kontrolle të mëdha për pajisjet dimërore, kërkojnë shmangien e përdorimit të telefonave

Gjatë tërë ditës ka pasur të reshura bore, të cilat kanë bërë që të ketë më shumë vështirësi për qarkullim në trafik. Policia e Kosovës njofton se gjatë tërë ditës kanë qenë prezent në akset rrugore ku ka prezencë bore dhe akulli, duke këshilluar shoferët e automjeteve që të mos qarkullojnë pa pajisje dimërore. “Policia e trafikut në të gjitha ...

Lexo më shumë »