Magazina

Fotografia më e bukur e Halil Kastratit me djalin e tij

Hoxha dhe humanisti i shquar Halil Kastrati, ka treguar se sa zemër të madhe ka dhe sa shumë mundohet që tu gjendet afër atyre që kanë nevojë. Misioni i tij bamirës është i shtrirë gjithëandej në trojet shqiptare dhe mbështetet fuqishëm nga populli, shkruan “Kosovarja”. Halil Kastrati, ka marrë mbështetje edhe nga një mori figurash të njohura, madje përfshirë edhe ...

Lexo më shumë »

Remzije Osmani shfaqet më zonjë se asnjëherë më parë

Është ndër ato këngëtare që vitet i kanë bërë mirë, e kanë transformuar pozitivisht, duke e bërë akoma më bashkëkohore. Tashmë Remzia e ka të krijuar mirë identitetin e saj artistik, e profilizuar në muzikën folklorike, popullore dhe folk. Këngëtarja, që pak kohë me parë u bë edhe vjehërr, e që me gjasë shpejtë bëhet edhe gjyshe, në fotot e ...

Lexo më shumë »

Ora me diamante e gruas së Sinan Hoxhës

Këngëtari Sinan Hoxha dihet se ka bërë mjaftë para, kjo për shkak të angazhimit të ngjeshur gjithandej, shkruan “Kosovarja”. Ai, është mjaftë i angazhuar kudo, në mbrëmje muzikore, ceremoni private,etj. Dhe, Sinan Hoxhës nuk i mungon thuajse asgjë, madje bashkë me familjen jetojnë në luks. Bashkëshortja e tij Andrra, gjithashtu udhëheq biznesin e saj dhe kështu realizon personalisht çdo dëshirë ...

Lexo më shumë »

Çka ndodh në Mushtisht kur bëhen bashkë gjashtë motrat Mustafa?

Motrat Mustafa janë shumë të lidhura me njëra tjetrën. Të gjashtat kanë një marrëdhënie të shkëlqyer dhe shpesh mblidhen së bashku në shtëpinë e madhe, shkruan “Kosovarja”. Më të njohurat mes motrash pa dyshim që janë Safetja e Sahidja, të cilat janë në skenë prej shumë vitesh. Motrat Mustafa janë nga Mushtishti dhe thonë se kënaqësinë më të madhe e ...

Lexo më shumë »

Albatrit Muçiqi flet më në fund për raportin me babain e tij

Fillimisht e njohëm Nysretin, e më pas Albatritin. Dardha po që pikë nënë dardhë. E, ku tjetër? Rrugën e Nysretit e të Meritës e trasoj edhe i biri, Albatriti, i cili tashmë është nje nga këngëtarët e njohur te muzikës. Albatrit Muçiqi e ka pasur gjithë mbështetjen e familjes për të ecur tutje në muzikë, shkruan “Kosovarja”. Albatriti ka treguar ...

Lexo më shumë »

E pa besueshme sa është plakur Naser Rafuna

Është personazhi kryesor i serialit “Çka ka shpija”. Aktori Naser Rafuna luan rolin e “Xhek Setres”, shkruan “Kosovarja”. Aktori i shumë roleve komike, së fundi ka humbur peshë dhe po duket m ndryshe. E, në postimin e fundit ai është shfaqur krejtësisht i transfomruar. Nuk dihet nëse është i maskuar për t’iu përshtatur rolit, apo vërtet mosha po lë shenjat ...

Lexo më shumë »

Floriani feston ditëlindjen, kaq vjeç u bë

Florian Beqiri sot feston ditëlindjen. Florian Beqiri me këtë datë feston ditëlindjen, sot ai mbushi plot 19 vjet jetë, shkruan lajmi.net. “Shumë urime për mua”, ka shkruar Floriani mbi një fotografi, në të cilën ka pranuar shumë urime nga miqtë dhe fansat e tij. Për ndryshe, projekti i fundit nga Florian Beqiri është “Hajde zemër”, të cilën e solli në ...

Lexo më shumë »

Mihrije Braha na sjell pranverën

Në cilëndo stinë të gjindemi krijon lajm, dhe tërheq vëmendjen me veshjen dhe pozat e saj. Mihrije Braha, ia di shumë mirë shijen publikut, andaj edhe kreativitet e veshjeve të saja, gjatë prezantimeve të ndryshme nuk mungojnë. Kjo është edhe ajo për çka u pëlqye tek publiku, duke u ndjekur dhe kërkuar sa më shumë nga të gjithë, për prezencën ...

Lexo më shumë »

A iu kujtohet Medës e Lules data e fejesës?

Të gjithë i kemi ndjekur fejesën dhe martesën e këngëtarit të njohur, Medës dhe gruas së tij, Lules. Sot, pikërisht ata festojnë një datë të veçantë, përvjetorin e fejesës, përplot 12 vite, e që kjo lumturi dita ditës reflektohet tek të dy, shkruan Kosovarja. E, përkundër, kësaj dite, nga dyshja ende nuk është parë në ndonjë darkë festive, apo edhe ...

Lexo më shumë »

Çka ka e çka e ka gjetë Medën kështu…

Nata e kaluar i gjeti disa nga artistët e estradës të mbledhur si asnjëherë më parë duket shkuar diku, shkruan Kosovarja. Janë këta, Meda, Lulja si dhe mikesha e tyre e ngushtë Vjollca Haxhiu. Treshja shiheshin duke kënduar dhe duke u zbavitur me këngën e Medës më të re “O bablok”. E, dikush prej tyre, doli më i zoti nga ...

Lexo më shumë »