Magazina

Cila këngëtare e estradës e vizitoj vajzën nga Drenasi

Këto ditë kudo në Kosovë po flitet vetëm për rastin e vajzës nga Drenasi. Detajet e historisë së trishtë e shokuese të së resë, tashmë dihen gjerësisht. Media e ka mbuluar masivisht këtë rast, për të cilin po diskutohet pa ndalur prej disa ditësh. Reagime të shumta në lidhje me rastin në fjalë kanë ardh edhe nga figura publike, politikan, ...

Lexo më shumë »

A do të këndoj Blero në dasma?

Blero mbetet ndër këngëtarët më të diskutuar. Flitet për jetën e tij profesionale, por kryesisht për atë private. Ka, s’ka të dashur, është s’është në lidhje, po martohet, s’po martohet. Zakonisht ka shumë pikëpyetje kur bëhet fjalë për këngëtarin e shumë hiteve, që së fundi ka nisur të ndryshojë zhanër. Blero a vazhdon ta duash njejt muzikën? Vazhdoj ta dua ...

Lexo më shumë »

Behari një nuse e zonja, kështu ia përgatitë darkë romantike Ymytit

Seriali Benni Affet, po vazhdon të shfaqet ende në ekranet e televizione shqiptare. Për shumë pak kohë kjo telenovelë turke, arriti që të rrëmbejë një numër të madh të shikuesve anë e mbanë botës, përcjell ORAinfo. E njëra nga personazhet më të pëlqyera në këtë seriali është Behari. Aktorja, Gaye Turgut e luan për mrekulli rolin kryesor, andaj jo më ...

Lexo më shumë »

Shyhretja del bashkë me burrin e me vajzën

Këngëtarja e njohur e muzikës popullore Shyhrete Behluli është një ndër këngëtaret më të pëlqyera nga publiku. Përveç që është një këngëtare tejet e pëlqyer nga publiku, edhe jeta e saj private diskutohet shumë në media e në publik, shkruan ORAinfo. Ajo vazhdon të jetë aktive në rrjetet sociale, ku publikon shumë detaje nga jeta e saj private. Shyhretja para ...

Lexo më shumë »

E mbani mend aktoren Teuta Sadiku? Ja si duket ajo sot

Vite më parë ajo ishte njëra ndër aktoret më të pëlqyera në vendin tonë. Humori i saj për shumë vite radhazi ishte pjesë e çdo shtëpie.Flasim për aktoren Teuta Sadiku, të cilën ka kohë që nuk e kemi parë në ndonjë skeç, apo serial vendor. Është Lora, motra e Mihrije Brahës, ajo që ka publikuar së fundmi një fotografi me ...

Lexo më shumë »

Hamdia” i “Çka ka shpija” ditë romantike me bashkëshorten e mbuluar

Dardan Gashi është aktor dhe ka arritur famë falë rolit të “Hamdiut” tek seriali “Çka ka shpija”, shkruan “Kosovarja”. Dardani është ndër aktorët e talentuar të gjeneratës së re dhe roli i tij ka bërë mjaftë bujë. Kohë pas kohe ka marrë vëmendje edhe jeta private e tij, ku ndër tjerash është diskutuar edhe bashkëshortja e Gashit, një zonjë e ...

Lexo më shumë »

Si e zuri Nysret Muçiqi femrën më të bukur të Prizrenit?

Nysret Muçiqi është këngëtar i afirmuar, zë i njohur për publikun që e do e e dëgjon prej vitesh, shkruan “Kosovarja”. Këngëtari është mjaftë i angazhuar në mbrëmje, dasma e ahengje. Vazhdon të jetë shumë aktiv, ndonëse jo edhe aq produktiv në sjelljen e projekteve. Nysreti është i martuar me Merita Spahiun nga Prizreni, këngëtare e talentuar dhe shumë e ...

Lexo më shumë »

Motrat Braha tregojnë marrëdhënien e ngusht, njëra më yll se tjetra

Për më shumë se 40 vite, ajo ka prekur skenën shqiptare dhe prej vitesh është një figurë mjaft e njohur në tregun e muzikës. Bëhet fjalë për këngëtaren e njohur, Mihrije Braha emri i së cilës është shumë i dashur për publikun. Por ndryshe nga ç’jemi mësuar ta shohim në studiot televizive, ajo sot ishte e ftuar në emisionin “Rudina” ...

Lexo më shumë »

Cima: Ky djalosh do ma zë vendin

Rasim Thaçi i njohur më mirë si Cima, njihet për projekte të ndryshme humoristike, shkruan “Kosovarja”. Në të ardhmen rrugëtimin e tij, me shumë gjasë do ta vazhdojë djali i tij Artani. Në një imazh që shfaqen së bashku, Artani shihet që i përngjan shumë fizikisht babait. E veçanta e tij është se përveç se janë të njejtë në dukje ...

Lexo më shumë »

Florinda Kajtazi nga Kosova zgjidhet “Miss New York USA 2019”

Mbrëmjen që lamë pas është mbajtur finalja e kompeticionit të rëndësishëm të bukurisë në SHBA, Miss New York USA 2019. Fituese është shpallur Florinda Kajtazi, bukuroshja me origjinë shqiptare, e cila konkurroi mes shumë vajzave të tjera, përcjell albinfo.ch. Ajo do të përfaqësojë New York-un në edicionin e 68-të të Miss USA, kompeticioni më i rëndësishëm i bukurisë në Shtetet ...

Lexo më shumë »