Magazina

Mihrije Braha: Jam femër e kompletuar dhe goxha inteligjente

Këngëtarja shqiptare, Mihrije Braha, nuk është treguar fare modeste së fundmi.  Në paraqitjen e saj më të fundit televizive, këngëtarja ka deklaruar se ajo ka pasur në plan të bëhet mjeke ose pedagoge nëse nuk do të ishte këngëtarja. Ajo zbuloi sekretin se nuk mban mend gjërat, madje nuk i mban mend as “fjalëkalimet” e llogarive të saj sociale. Mihrije ...

Lexo më shumë »

Reja e Shyhrete Behlulit merr një dhuratë me vlerë mijëra eurosh!

Learta Jakupi që kur u martua me djalin e Shyhrete Behlulit po komentohet shumë në media, shkruan GazetaBlic. Ajo dhe Kushtrimi ka më shumë se një vit që janë bërë prindër të një djali të quajtur Matin. Udhëtimet e Leartës janë të shpeshta drejt Zvicrës pasi familja e saj ka vite që jeton atje. E duke qenë vajzë e vetme, ...

Lexo më shumë »

Anita plot guxim, tregon si dukej 10 vite më parë! (FOTO)

Bashkëshorjta e kryeministrit të Kosovës Anita Haradinaj ka pranuar sfiden #10yearschallange, ku publikon një fotografi në të cilën tregon si dukej 10 vite më parë, shkruan “Zëri.Info”. Anita pa dyshim se është dukur tejet bukur edhe në atë kohë, kjo pasi që si atëherë edhe tani ka një stil shumë të vecantë. Anita po ashtu ende nuk ju ka hyrë ...

Lexo më shumë »

Ermali vjen me fjalë emociounese për babain

Sabri Fejzullahu së bashku me djalin e tij Ermalin njihen për zërin kumbues dhe atmosferë maxmimale nëpër vende të ndryshme. Po ashtu atyre nuk u mungojnë as postimet e ndrymshe në rrjete sociale, shkruan “Kosovarja” . Është Ermali i cili sot ka publikuar një foto me babain, ku të dy shihen bashkë me një mikrofon duke ja thënë mjaft mirë ...

Lexo më shumë »

Bebe Rexha tregon disa nga ambientet e shtëpisë së saj luksoze

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha, është njëra prej personazheve më të ndjekur në rrjetet sociale. Ajo ndan çdo ditë me ndjekësit fotografi apo video të ndryshme nga jeta e saj e përditshme. Bebe Rexha (Foto: John Lamparski/Getty Images/Guliver) Së fundmi, Rexha ka publikuar disa fotografi në InstaStory ku shfaqet në një ambient të këndshëm ,ndërsa thotë se ndjehet e ...

Lexo më shumë »

Vdes nëna e Ibrahim Tatlises, artisti: U shua sulltanesha e familjes sonë

Ditë e dhimbshme e artistit të famshëm Ibrahim Tatlises. U mësua se Tatlises humbi nënën e tij sot në mesditë ëpas një sëmundje të rëndë shëndetësore. Leyla, nëna e Tatlises, ishte dërguar në një spital privat në Bahçelievler për shkak të problemeve të saj shëndetësore. Këngëtari famshëm e vizitoi shpesh nënën e saj, Leyla Tatlı, e cila kishte qenë në ...

Lexo më shumë »

Rezarta Shkurta mbulohet në Abi Dhabi

Këngëtarja e njohur shqiptare, Rezarta Shkurta, ka vendosur që së fundmi t’i japë vetes disa ditë të mira pushimi. Ajo ka shkuar në Emiratet e Bashkuara Arabe, ku ka vizituar disa prej lokacioneve më të veçanta të Abu Dhabit. Në një video të publikuar në rrjetin social Instagram, Rezarta shfaqet duke shëtitur në xhaminë e Sheikh Zayed. Ajo shfaqet e ...

Lexo më shumë »

Bleona sjell ‘cover’ këngën e famshme “Su di noi”, vjen provokuese në klipin e ri

Këngëtarja e njohur, Bleona Qereti, ka publikuar për fansat projektin e ri muzikor. Bëhet fjalë për një ‘cover’ të këngës së famshme italiane “Su di noi”. Kjo këngë është kënduar nga artisti i famshëm Lucia në vitin 1980. Foto: Bleona/YouTube Bleona e ka vizualizuar këtë ‘cover’ edhe me klip, të cilin e ka realizuar në brigjet e një plazhi ekzotik. ...

Lexo më shumë »

Sabri Fejzullahu publikon baladën e re “Nuk të njoh”

Këngëtari i njohur Sabri Fejzullahu, ka prezantuar për publikun projektin e tij më të ri muzikor. “Nuk po të njoh” mban titullin kjo këngë e zhanrit baladë dhe i dedikohet dashurisë. Muzika dhe teksti janë realizuar nga kompozitori i njohur, Kreshnik Avdiu, teksa orkestrimi i është besuar Ardian Kastratit. Foto: Sabri Fejzullahu/Instagram “Nuk po të njoh” është vizualizuar edhe me ...

Lexo më shumë »