Sport

Nesër fillon shitja e biletave për ndeshjen Angli – Kosovë

Ndonëse ishte paraparë që biletat e ndeshjes Angli – Kosovë për sektorin e tifozëve të Kosovës të dilnin në shitje më 17 qershor, Federata e Futbollit e Anglisë e ka njoftuar FFK-në se një gjë e tillë ka qenë e pamundur të realizohet për çështje teknike.Kësisoj, shitja e biletave do të fillojë nesër (më 19 qershor). Ndeshja Angli – Kosovë, ...

Lexo më shumë »

Salah shpallet “Topi i Artë” i Afrikës

Mohamed Salah shpallet futbollisti më i mirë i vitit 2018-të. Në mbrëmjen gala të organizuar nga konfederata afrikane e futbollit në Dakar të Senegalit , sulmuesi i Liverpoolit mposhti konkurecën e shokut të skuadrës te The Reds, Sadio Mane dhe bomberit të Arsenalit Pierre Emerick Aubameyang. Falë paraqitjeve të shkëlqyera me fanellën e Liverpoolit gjatë sezonit të kaluar Salah e ...

Lexo më shumë »

Ylli i Kosovës pranë largimit, e kërkojnë dy klube të mëdha evropiane

Arsenali dhe Juventusi kanë treguar interesim për mesfushorin e Willem II, Donis Avdijaj, gjithnjë sipas mediave nga Holanda. 22-vjeçari ishte target i klubeve evropiane sa ishte te Schalke, para se eventualisht të kalonte te Willem II. Pas disa paraqitjeve impresive në Eredivisie këtë sezon, mediumi holandez, SoccerNews.nl, raporton se Arsenali dhe Juventusi janë vënë pas fantazistit kosovar, të cilin e ...

Lexo më shumë »

Kampionët pësojnë në Turqi

Skuadra kampione aktuale e Kosovës nw basketboll, Bashkimi i Prizrenit ka pësuar humbje në kuadër të xhiros së gjashtë të Ligës Ballkanike, raporton “Zëri.info”. LEXO EDHE: Prishtinasit pësojnë humbje në Turqi Prizrenasit e humbën ndeshjen me rezultat 81:75 nga skuadra turke, Barsy Atyrau, me rezultat 81:75. Për Bashkimin kjo është humbja e pestë në këtë garë, përderisa e ka vetëm një ...

Lexo më shumë »

Barcelona i pushon Messin dhe Suarezin për ndeshjen e Kupës

Dyshja kryesore e Barcelonës, Lionel Messi, Luis Suarez, por edhe startuesit tjerë si Ivan Rakitic, Gerard Pique dhe Jordi Alba, nuk do të udhëtojnë për ndeshjen me Levanten. Trajneri Ernesto Valverde ka vendosur që këtë pesë futbollistë t’i lë në shtëpi për ndeshjen e Kupës kundër Levantes që zhvillohet në Estadi Ciutat de Valencia të enjten. Një pushim për dyshen ...

Lexo më shumë »