1 2 3 9 10 / 83 POSTS
Kriza po troket në Kosovë: Çmimet e bukës, druve dhe peletit prekin kulmin

Kriza po troket në Kosovë: Çmimet e bukës, druve dhe peletit prekin kulmin

Çmimet e druve në Kosovë kanë shënuar një ngritje në krahasim me muajt e kaluar për shkak të sezonit të dimrit. Aktualisht, një metër dru kushton prej [...]
Fëmijët e Sinan Hoxhës si drita

Fëmijët e Sinan Hoxhës si drita

Sinan Hoxha është këngëtari i mirënjohur i muzikës popullore, tejet i angazhuar në tregun e dasmave dhe ahengjeve. Gjithmonë i dashur nga publiku, [...]
Nëse i ndërroni ekranin iPhone 13 Face ID nuk do të funksionojë më

Nëse i ndërroni ekranin iPhone 13 Face ID nuk do të funksionojë më

Ekrani i iPhone 13 nuk ka lidhje fare me teknologjinë dhe mirëfunksionimin e Face ID sepse sistemi është i vendosur vetë në telefon dhe jo ekran. [...]
Murati sqaron vendimin për pensionet: Shtesat do të vazhdojnë përgjatë tërë vitit

Murati sqaron vendimin për pensionet: Shtesat do të vazhdojnë përgjatë tërë vitit

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati ka sqaruar vendimin lidhur me shtesat e pensioneve. Murati me anë të një shkrimi në Fac [...]
KEDS po bën me rrjet nëntokësor Komunën e Vushtrrisë

KEDS po bën me rrjet nëntokësor Komunën e Vushtrrisë

Kompania Kosovare për Distribuim të Energjisë Elektrike në Kosovë-KEDS po investon mbi 1 milion euro në rrjetin elektrik të Komunës së Vushtrrisë. Në [...]
Si të relaksoni qafën e ngurtë në 90 sekonda: Zvogëloni dhimbjen në më pak se dy minuta!

Si të relaksoni qafën e ngurtë në 90 sekonda: Zvogëloni dhimbjen në më pak se dy minuta!

Dhimbja që ndiejmë kur qafa ngurtësohet në të vërtetë është pasojë e shkurtimit të muskulit të qafës, që ndodh kur e mbajmë qafën në një pozicion jo t [...]
Ndihmon në luftën kundër viruseve dhe baktereve: Kur është koha më e mirë për të pirë zink gjatë ditës?

Ndihmon në luftën kundër viruseve dhe baktereve: Kur është koha më e mirë për të pirë zink gjatë ditës?

Ky element është i rëndësishëm për forcimin e imunitetit, si dhe për promovimin e rigjenerimit efikas të qelizave dhe rregullimin e prodhimit të hormo [...]
Pronari i Daily Mail padit Google mbi rezultatet e kërkimit

Pronari i Daily Mail padit Google mbi rezultatet e kërkimit

ronari i gazetës Daily Mail dhe faqes së internetit MailOnline po padit Google për akuzat që motori i kërkimit manipulon rezultatet e kërkimit. [...]
Bajrami i reagon Muratit: Nëse je transparent publikoji edhe përfituesit e pakos nga Qeveria Kurti 1

Bajrami i reagon Muratit: Nëse je transparent publikoji edhe përfituesit e pakos nga Qeveria Kurti 1

Ish-ministrja e Financave, Hykmete Bajrami i ka reaguar ministrit të tanishëm të Financave, Punës e Transfereve, Hekuran Murati, i cili ka publikuar l [...]
“Ju lutem nëse keni informacion, lajmërojeni Policinë”, kërkohet ndihmë për gjetjen e Bedri Rexhepit

“Ju lutem nëse keni informacion, lajmërojeni Policinë”, kërkohet ndihmë për gjetjen e Bedri Rexhepit

Bedri Rexhepi, 38-vjeçar është zhdukur që nga data 8 prill. Për gjetjen e tij, janë angazhuar edhe ekipet e FSK-së, ndërsa xhaxhai i tij kërkon ndihmë [...]
1 2 3 9 10 / 83 POSTS