Category: Ekonomi

Ekonomi

Murati sqaron vendimin për pensionet: Shtesat do të vazhdojnë përgjatë tërë vitit

Murati sqaron vendimin për pensionet: Shtesat do të vazhdojnë përgjatë tërë vitit

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati ka sqaruar vendimin lidhur me shtesat e pensioneve. Murati me anë të një shkrimi në Fac [...]
KEDS po bën me rrjet nëntokësor Komunën e Vushtrrisë

KEDS po bën me rrjet nëntokësor Komunën e Vushtrrisë

Kompania Kosovare për Distribuim të Energjisë Elektrike në Kosovë-KEDS po investon mbi 1 milion euro në rrjetin elektrik të Komunës së Vushtrrisë. Në [...]
Bajrami i reagon Muratit: Nëse je transparent publikoji edhe përfituesit e pakos nga Qeveria Kurti 1

Bajrami i reagon Muratit: Nëse je transparent publikoji edhe përfituesit e pakos nga Qeveria Kurti 1

Ish-ministrja e Financave, Hykmete Bajrami i ka reaguar ministrit të tanishëm të Financave, Punës e Transfereve, Hekuran Murati, i cili ka publikuar l [...]
Kurti: Do t’i ofrojmë përkrahje bordit të Telekomit që ta jetësojë potencialin që ka dhe të forcojë llogaridhënien

Kurti: Do t’i ofrojmë përkrahje bordit të Telekomit që ta jetësojë potencialin që ka dhe të forcojë llogaridhënien

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti pas emërimit të bordit të ri të Telekomit të Kosovës, ka thënë se do t’i ofrojnë përkrahje këtij bordi për të jet [...]
4 / 4 POSTS