Category: Lajme

Lajme

Kriza po troket në Kosovë: Çmimet e bukës, druve dhe peletit prekin kulmin

Kriza po troket në Kosovë: Çmimet e bukës, druve dhe peletit prekin kulmin

Çmimet e druve në Kosovë kanë shënuar një ngritje në krahasim me muajt e kaluar për shkak të sezonit të dimrit. Aktualisht, një metër dru kushton prej [...]
“Ju lutem nëse keni informacion, lajmërojeni Policinë”, kërkohet ndihmë për gjetjen e Bedri Rexhepit

“Ju lutem nëse keni informacion, lajmërojeni Policinë”, kërkohet ndihmë për gjetjen e Bedri Rexhepit

Bedri Rexhepi, 38-vjeçar është zhdukur që nga data 8 prill. Për gjetjen e tij, janë angazhuar edhe ekipet e FSK-së, ndërsa xhaxhai i tij kërkon ndihmë [...]
Haxhiu pas arrestimit të policit në Gjilan: Dhunuesit s’kanë vend në institucionet tona

Haxhiu pas arrestimit të policit në Gjilan: Dhunuesit s’kanë vend në institucionet tona

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu u ka bërë thirrje organeve të drejtësisë të marrin të gjithë hapat e nevojshëm në lidhje me rastin e policit [...]
Policia vazhdon patrullimet, apelon për respektim të masave anti-Covid

Policia vazhdon patrullimet, apelon për respektim të masave anti-Covid

Policia e Kosovës edhe këtë mbrëmje ka vazhduar me patrullime rigoroze për të ruajtur shëndetin e qytetarëve. Ata janë parë në shumë vende të ndry [...]
5 / 5 POSTS