Category: Shëndetësi

Shendetesi

Si të relaksoni qafën e ngurtë në 90 sekonda: Zvogëloni dhimbjen në më pak se dy minuta!

Si të relaksoni qafën e ngurtë në 90 sekonda: Zvogëloni dhimbjen në më pak se dy minuta!

Dhimbja që ndiejmë kur qafa ngurtësohet në të vërtetë është pasojë e shkurtimit të muskulit të qafës, që ndodh kur e mbajmë qafën në një pozicion jo t [...]
Ndihmon në luftën kundër viruseve dhe baktereve: Kur është koha më e mirë për të pirë zink gjatë ditës?

Ndihmon në luftën kundër viruseve dhe baktereve: Kur është koha më e mirë për të pirë zink gjatë ditës?

Ky element është i rëndësishëm për forcimin e imunitetit, si dhe për promovimin e rigjenerimit efikas të qelizave dhe rregullimin e prodhimit të hormo [...]
Si të bini në peshë dhe të kujdeseni për shëndetin gjatë muajit të Ramazanit

Si të bini në peshë dhe të kujdeseni për shëndetin gjatë muajit të Ramazanit

Janë plot 30 ditë ushqim i programuar, ndaj të gjithë myslimanët janë gati për të bërë një sakrificë tjetër në këtë muaj agjërimi. Mjekët këshillojë [...]
Këto janë shenjat paralajmëruese të kancerit të tiroides që duhet të njohë çdo grua

Këto janë shenjat paralajmëruese të kancerit të tiroides që duhet të njohë çdo grua

Shpesh dëgjojmë rekomandime të tipit, bëni kontrolle të herëpashershme të gjirit për të zbuluar në kohë kancerin, apo vini re nishanet nëse ndryshojn [...]
Pozicioni më i mirë i gjumit për ta mbajtur zemrën e shëndetshme

Pozicioni më i mirë i gjumit për ta mbajtur zemrën e shëndetshme

Kur vjen puna për të shkuar në shtrat natën, me siguri keni menduar gjatë viteve se cilët janë jastëkët tuaj të preferuar ose llojin e dyshekut që mb [...]
Zbulojeni a vuani nga shiatiku dhe shërojeni kështu

Zbulojeni a vuani nga shiatiku dhe shërojeni kështu

Zbuloni a vuanii nga shiatiku dhe shërojeni kështu. Tingëllon e pazakonshme, mirëpo njerëzit betohen që ka ndikim. Shiatiku është emri i një si [...]
6 / 6 POSTS