Gazeta Express 22/04/2021 22:35 Me i fundit  10 rregulla të thjeshtë për t’u dukur më bukur në postet e instagramit!   “Nga krahrori i tyre u shkëput më i dashuri, ndajmë dhembjen e madhe me ta”, Haradinaj për vdekjen e 9-vjeçarit nga Peja

HomeLajme

Gazeta Express 22/04/2021 22:35 Me i fundit 10 rregulla të thjeshtë për t’u dukur më bukur në postet e instagramit! “Nga krahrori i tyre u shkëput më i dashuri, ndajmë dhembjen e madhe me ta”, Haradinaj për vdekjen e 9-vjeçarit nga Peja

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj ka ngushëlluar familjen e 9-vjeçarit, Gent Nikqit, i cili ka vdekur pas një sëmundjeje të rëndë. Haradinaj përmes

“Ju lutem nëse keni informacion, lajmërojeni Policinë”, kërkohet ndihmë për gjetjen e Bedri Rexhepit
Policia vazhdon patrullimet, apelon për respektim të masave anti-Covid
Kriza po troket në Kosovë: Çmimet e bukës, druve dhe peletit prekin kulmin

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj ka ngushëlluar familjen e 9-vjeçarit, Gent Nikqit, i cili ka vdekur pas një sëmundjeje të rëndë.

Haradinaj përmes një postimi në Facebook tha se dy muaj më parë e kishte takuar Gentin e vogël në Pejë, e që ai e vlerësoi si ‘plotë jetë e gjallëri’.

“Dy muaj më parë, kisha rastin ta takoj në Pejë, me plotë jetë e gjallëri. Fatkeqësisht, Gentit të vogël, iu këput fëmijëria nga sëmundja e pamëshirë. Lidhjet e mia me familjen Nikqi datojnë që nga Lufta Çlirimtare. Andaj, në këtë ditë të kobshme, kur nga krahrori i tyre u shkëput më i dashuri, ndajmë dhembjen e madhe me ta. Zoti i dhashtë forcë familjes, e Genti u prehtë në paqe”, ka shkruar Haradinaj,

Kujtojmë se Genti rreth një javë më parë u dërgua në Turqi për operim. Ai vuante nga një sëmundje e mëlqisë.